רוטר
28.06.2024
רוטר
בחזרה לסקופים

נתניהו: מוכן לספוג התקפות למען ביטחון ישראל, החלטתי למנות את יפתח רון-טל לראש מנהלת תקומה בדרום, ואת אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון

4713,976
התראות

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 23.06.24 בשעה 12:13 על-ידי מייקל דה סנטה (גלובל)

*דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:*

"אנחנו מחויבים להשיב את תושבי הדרום והצפון בבטחה לבתיהם. אנחנו מחויבים לבנות את היישובים, לשקם את הקהילות ולהזניק את הצפון והדרום קדימה בכל התחומים.

לשם כך, *החלטתי למנות את האלוף במילואים יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום, ואת האלוף במילואים אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון.* אני בטוח ששניהם יעשו עבודה מצוינת, אני גם בטוח שכל שרות ושרי הממשלה יתנו להם גב מלא בעבודתם החשובה.

*אני מעריך מאוד את התמיכה של הנשיא ביידן והממשל האמריקני בישראל.* מאז תחילת המלחמה ארה"ב נתנה לנו תמיכה ברוח ובחומר - באמצעי הגנה ובאמצעי התקפה.

*אבל לפני כארבעה חודשים, חלה ירידה דרמטית באספקת החימושים שהגיעו מארה"ב לישראל. במשך שבועות ארוכים פנינו לידידינו האמריקנים בבקשה להאיץ את המשלוחים.* עשינו זאת פעם אחר פעם. עשינו זאת בדרגים הגבוהים, ובכל הדרגים, ואני רוצה להדגיש - עשינו זאת בחדרי חדרים. קיבלנו כל מיני הסברים, אבל דבר אחד לא קיבלנו: המצב הבסיסי לא השתנה. *פריטים מסוימים הגיעו בטפטוף, אבל המאסה הגדולה של החימושים נשארה מאחור.*

*לאחר חודשים של היעדר שינוי במצב זה, החלטתי לתת לכך ביטוי פומבי.* עשיתי זאת מתוך ניסיון של שנים, וידיעה שצעד זה חיוני לחלץ את הפקק. *צפיתי שזה יהיה כרוך בהתקפות אישיות נגדי מבית ומבחוץ,* כפי שקרה כשיצאתי נגד הסכם הגרעין עם איראן, כפי שקרה וקורה כשהתנגדתי פעם אחר פעם להקמת מדינת טרור פלסטינית, וכפי שקורה עכשיו כשאני מתנגד לסיום המלחמה תוך השארת החמאס על כנו. *אבל אני מוכן לספוג התקפות אישיות למען ביטחון ישראל.*

*כראש ממשלת ישראל, תפקידי הוא לעשות הכל כדי להבטיח שללוחמים הגיבורים שלנו יהיו מיטב אמצעי הלחימה.*

לאור מה ששמעתי ביממה האחרונה, *אני מקווה ומאמין שהנושא הזה יגיע לפתרון בזמן הקרוב.* אבל אני מבקש להדגיש, ואמרתי זאת גם לידידינו האמריקנים - *אמצעי אחד יש לנו והוא תמיד הכריע את הכף: הגבורה והנחישות של הלוחמים שלנו - ועם הנשק הזה אנחנו ננצח".*

- וידאו (עלה לשרת): עומר מירון / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ
47 תגובותמיון לפי
  • נתניהו מאשים: לפני 4 חודשים האמריקנים החלו להפחית את אספקת הנשק לישראל. מסת החימ...
  • הוא בעצם אומר, אני לא פועל בצפון כי האמריקאים לא מעבירים חימושים (יכול להיות שזה...
  • מכתב.. עזבו אין למי ולמה לדבר ערכתי לאחרונה בתאריך 23.06.24 בשעה 12:35 בברכה, אל...
  • האמריקנים ממש נגדנו וזה צריך להשפיע על המדיניות העתידית שלנו צריך להסתמך כמה שפח...
  • דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה - מחוייבים להשיב את התושבים לבית...
  • מנהיג לא ראוי. תשחרר כבר את המדינה, כישלון.
  • בא רוהמ ושם שוב אנשי צבא
    אחכ יגידו צבא שיש לו מדינה
  • מי שבאמת היה מוכן לספוג התקפות האישיות למען ביטחון ישראל היה כבר ב 7.10 מציע לע...
  • אנחנו בבעיה גדולה מאוד כי ביבי הפקיר את הבטחון 15 שנה
  • תודה בנימין. אין עליך אתה מדהים. התגשמות כל הגברים והנשים גם יחד. האדם עם הiq הכ...
  • עכשיו באולפן הנוחבות של 12 יפסיקו לארח את צ'ייני?
  • למה העפת את אבי כהן סקלי?
    הוא לא נישק את עפר רגליך?
  • למה הוציא את אדרי מהתפקיד בדרום? לשון לא מספיק חומה? התנהלות של שכונה על מלא מל...
  • מעניין כמה חודשים עד שהפורום הנכבד יתהפך עליהם ויגיד שהם חלק מהקונספציה והשמאל ו...
  • בהצלחה. נראה מי מהשניים מתפטר ראשון אחרי שקיבל כתף קרה ממשרדי הממשלה הכושלת הזאת...
  • גבר. כל הכבוד
    לא יעזור, לאיש הזה כרגע אין תחליף
  • מעניין אם הם קיבלו סמכויות דה פקטו בשטח, או שמונו רק כדי שיהיה את מי להאשים אח''...
  • מי שרוצה לנצח את חמאס לא מכניס להם משאיות דלק https://x.com/Nehemia_GA/status/18...
  • אלוף היקום באחיזת עיניים, נוכל ושקרן, לקח את מדינת היהודים כבת ערובה.
  • שניהם נראים ונשמעים מינויים טובים כמובן שהם עשו אחלה קמפיין בתור פרשנים אחד ב12 ...
  • הייתי ממנה את רונטל לשר הבטחון, זה דחוף בהרבה.