רוטר
24.06.2024
רוטר
בחזרה לסקופים

ראש ממשלת הודו עורר סערה: ''אני שליח אלוהים''

7523,332
התראות
בעיצומן של הבחירות הכריז נרנדרה מודי: "אלוהים מנחה אותי" • ראש האופוזיציה: "אם אזרח מן השורה היה מתבטא כך הוא היה נלקח לפסיכיאטר"

המערכת הפוליטית בהודו סוערת בימים האחרונים בעקבות הצהרה של ראש הממשלה, נרנדרה מודי, לפיה הוא "שליח אלוהים". מודי אמר את הדברים תוך שהוא מנסה לזכות בתקופת כהונה שלישית. הבחירות בהודו יצאו לדרך בסוף אפריל והתוצאות יוכרזו בעוד כשבוע וחצי, 4 ביולי. מודי השלים עד כה שתי כהונות ואם ינצח - יוכל להשלים 15 שנה בתפקיד ראש הממשלה.

במהלך ראיון עיתונאי התייחס מודי למעמדו ואמר: "אני משוכנע שאלוהים שלח אותי לכאן למטרה מסויימת. ברגע שמשימה זו תושלם – עבודתי תסתיים. לכן הקדשתי את עצמי באופן מלא לאלוהים".

ראש הממשלה מודי העומד בראש מפלגת BJP הוסיף: "אלוהים לא חושף בפניי את הקלפים. הוא רק מנחה אותי לעשות דברים. אין לי חיוג ישיר אליו כדי לשאול אותו מה המשימה הבאה שלי".

חבר הפרלמנט שאשי טארור שנחשב לאחד הפוליטיקאים הבולטים בהודו שיגר פנייה צינית לוועדת הבחירות בה תהה: "האם שליח אלוהים, שלא נולד באופן ביולוגי יכול להיבחר לראשות ממשלת הודו?". מנהיג האופוזיציה ראהול גנדי התייחס להצהרה של מודי וקבע: "שאם אזרח מן השורה היה משמיע הערה שכזו – הוא היה נלקח לפסיכיאטר".

https://www.kan.org.il/content/kan-news/global/753874/
75 תגובותמיון לפי
  • זה מה שהרבי אמר לו?
    אתה תתמודד מול 1.4 מיליארד הודים ותצליח!
  • Dr. House ערכתי לאחרונה בתאריך 27.05.24 בשעה 21:10 בברכה, ilanka https://www.you...
  • גם ביבי שלנו. אלוהים שלח לנו אוכל שרצים ובוגד בכל נשותיו כדי לבחון את האמונה שלנ...
  • למה לא? זה מה שאמר מוחמד ועל הדרך אנס ורצח המונים והצליח לו
  • אחרי 70 שנות סוציאליזם כושל של חונטת גאנדי, הוא בהחלט מזניק את כלכלת הודו צפו בג...
  • לא מבין על מה הסערה, חוץ מהאינטרס של האופוזיציה להשחיר אותו. אמר שהוא שליח שלו ל...
  • כל אדם מאמין, מאמין שהוא בעולם לשליחות מסויימת
  • גם ביבי חושב הוא המשיח. לא חסר דפקטים בשדרת ההנהגה בעולם.
  • כל אדם ביקום כאן כדי למלא שליחות מסוימת
    ובאמונה שלי כולנו שליחי הא-ל
  • ככה זה שמישהו נמצא בתפקיד יותר מידי, הפיפי עולה לו למוח ומציף אותו
  • צריך לבדוק כמה השם שלו שווה בגימטריה
  • לאיזה מהאלים המדומיינים הוא מתכוון?
  • יש זוית ראייה שאומרת שכולנו שליחים של אלוהים החיים על פני האדמה, ויש זוית ראייה ...
  • יש בזה משהו דברתי על זה בעבר שהודו תהיה המעצמה הבאה עוד בקורונה כשהם שרפו פסלים ...
  • איזה הבדל עצום בין הכותרת לבין מה שבאמת אמר. כל אדם הוא שליח אלוקים לעשות את התפ...
  • אני חושב שגם אני שלח אלוהים, כל אחד מאיתנו
  • אני חושב שכל יהודי מאמין שותף לדבריו של ר''מ הודו שאלוקים הביא אותו לעולם בעבור ...
  • יש למישהו הוכחה שהוא לא? אז שיביא אותה...
  • ביבי בתגובה - לא זוכר שמיניתי אותו.